Hayatın İçinden Sosyal Sorumluyum

Yardım edecek birini mi aramıştınız?

Mübarek Ramazan’ın getirisiyle daha bir yardım severiz, daha bir elimiz açık ya. Üstelik bugün bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ya… Sevabına birilerine yardım etsem diye düşünüp nereye, nasıl yardım edeceğini bilemeyen varsa, benim bir önerim var. Her fırsatta destek olmaya çalıştığım iki kurum vardır; biri Lösemili Çocuklar Vakfı-LÖSEV diğeri de Eğitim Gönüllüleri Vakfı-TEGV. İsteyen, istediği kadar, istediği zaman yardımda bulunabilir tabii ki, o ayrı. Ama rutin yardımların yanında LÖSEV’in ramazana özel bir Ramazan Kolisi kampanyası var. 46 TL’lik Acil Yardım Kolisi ile başlayıp 221 TL’lik Mutlu Aile Kolisi’nde biten bir yelpazede yardım edebiliyorsunuz. Detaylar için tık tık!

Onbinlerce lösemili ve kanserli çocuğun hastalığıyla savaşırken iyi beslenmesi, temiz ve hijyenik ortamlarda yaşaması çok önemli. Lösev sayesinde zor yollardan geçen küçücük bedenler LÖsante’de tedavi oluyor, LSV okulunda kolej eğitimi alıyor, LÖSEV köyünde bedelsiz olarak çok iyi koşullarda yaşıyor.

LÖSEV diyor ki: Gelin bu mübarek Ramaan ayında bağışlarımızı lösemili çocuklarımızı yaşatmak için yapalım. İyileşen her çocuğumuz, yüzü gülen her annemiz hepimizin eseri olsun. Hayır duaları da sizin üzerinizde kalsın.

Ve önemli bir not: “Lösemili Çocuklar” ismini kullanarak bankalarda hesap açtıran ve para toplayan sahte derneklere aldanmayın. LÖSEV asla sokakta para toplamaz, para ile gazete satmaz, evinize gelerek bağış istemez.

ramazan_bagis_2013

www.losev.org.tr

 

 

 

 

 

 

 

.

Yorum Bırak