İpek Büyürken

Karlar Ülkesi Sen de Söyle

Bizim evde bir yıldan fazla zamandır Frozen rüzgarı esiyor ve bu rüzgar kısa vadede dinmeyecek belli ki. Film ilk vizyona girdiğinde İpek’i sinemaya götürememiştik ama ilk fırsatta DVD’sini almıştık. İpek o DVD’yi onlarca kez seyretti, şarkılar bir yana, en sevdiği sahnelerin diyaloglarını ezberledi. Elsa bebekleri, kıyafetleri alındı. Elsa kostümü evde, okuldaki serbest kıyafet gününde, arkadaşlarının doğum günlerinde, anneanne ziyaretlerinde giyilmek suretiyle epey eskitildi. 5 yaş doğum günü partisi için süslemelerin Elsa konseptinde olması istendi (İki hafta sonra kutlanacak  inşallah). Yetmedi doğum günü hediyesi olarak Elsa’lı paten beğenildi. Tam da gündemimiz buyken eve gelen şu kutu ve içinden çıkan davetiye Elsa aşkının üzerine tuz-biber ekti.

IMG_3085

Kutu öyle hoşuna gitti ki günlerce oynadı, her gittiği yere götürdü. Davetiye ise 2 gün önce (10 Temmuz’da) gösterime giren Karlar Ülkesi Sen de Söyle’nin 4 Temmuz’daki ilk gösterimi içindi.  Film gününü iple çekti. Her sabah kaç gün kaldığını sordu. Sonunda günü geldi, en sevdiği elbisesini giydi (Neden Elsa kostümü giymek istemedi bilmiyorum) ve gittik. Önce Elsa ve Anna ile fotoğrafını çektirdik. Sonra da filmi seyretmek için salona geçtik.

elsa_anna_ipek

Seyredeceğimiz filmin, orjinalin karaoke versiyonu olduğunu okumuştum ama yine de yeni bir montajla fark yaratılmış olacağını düşünmüştüm. Açıkçası hayal kırıklığına uğradım çünkü aynı filmin üzerine sadece şarkı sözlerini eklemişlerdi.

İpek ilk başta hoşlandı ama daha sonra ben bunu biliyorum zaten diyerek çıkmak istedi. Dışarı çıktığımızda, kalabalıktan fark edemediğimiz Olaf ile Christof’u tek başına gördük ve onlarla da hatıra fotoğrafımızı çektik. Sonrasında anne-kız günümüzü birkaç saat daha devam ettirip evimize geri döndük. Filmin sonuna kadar kalamasak da bu keyifli gün için filmin sponsoru Danone Sütlü Atıştırmalıklar’a ve bizi davet eden PR ajansı Medyaevi’ne çok teşekkür ederiz. 🙂

olaf_cristof

 

Yorum Bırak