Sosyal Sorumluyum

Kardeşim Giysin

İnternet vesilesiyle tanıdığım, sevdiğim Zuzucan’larına bayıldığım Soran Anne bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. İsmi Kardeşim Giysin. Çocuklarımıza küçülen kıyafetlerin, ihtiyacı olan başka çocuklara aktarılmasını sağlayan bir sistem.

www.kardesimgiysin.com’a tıkladığınızda “bekleyen kardeşlerimiz” etiketi altında gelen kıyafet istekleri toplanıyor. Yani kime, ne kıyafet gerektiğini bu alandan görüyorsunuz. Eğer sizin de etrafınızda kıyafet yardımına ihtiyaç duyan bebekler/çocuklar varsa kardesimgiysin@gmail.com’a yaşlarını, cinsiyetlerini ve ayak numaralarını göndererek yardım gelmesini sağlayabilirsiniz. Siz başkalarına yardımcı olmak istiyorsanız, gelen kıyafet isteklerini “bekleyen kardeşlerimiz” etiketiyle takip edebilirsiniz. Kıyafetlerine kavuşanları ise “mutlu kardeşlerimiz” etiketi altında görebileceksiniz. 

Siteye çocukları Elif ve Kerem adına vekalet eden Çiğdem, kıyafet gönderirken temiz olmasının yeterli olduğunu ütülenmiş olmasına gerek olmadığını yazmış. Eğer boyalı ya da lekeli ancak eskimemiş eşyalar varsa, onları da diğerlerinden ayrı paketleyip üzerine not düşerek göndermenizi rica ediyor. Bu kıyafetler çocuk boya yaparken ya da oyun oynarken kullanılabilir. Şimdilik bir kargo firmasıyla anlaşma olmadığından gönderilen eşyaların gönderici tarafından ödemesi rica ediliyor.

Dilerim bu proje birçok ihtiyaç sahibi için faydalı olur, bir sürü çocuğun yüzünü güldürür…

kardesimgiysin-bannerx

Yorum Bırak