Hamile Günlüğü Hamile Halleri

Hamilelik Günlüğü – 26. hafta

Hamileliğimin 26. haftası Anneler Günü’ne denk geldi. Böyle günler benim için normalde bir anlam ifade etmese de bu sefer nedense fazlasıyla içinde kaldım. Daha cuma gününden başlayıp pazartesiye kadar her gün bir etkinlik oldu ve ben de havaya girdim. Duygular da hormonlar nedeniyle tavanda doğal olarak. Bir de kızımın büyüyüp bana kendi elleriyle hediyeler hazırlayabildiğini görmek ayrı bir heyecandı. Bu hafta bolca sevinç ve gurur gözyaşı döktüm diyebilirim.

Göbeğim hızla büyürken şunu fark ettim ki; hamilelik benim için gündüzleri arkadaşlarım ne kadar az kilo aldığımı, sadece göbeğimin çıktığını, onun dışında vücudumun değişmediğini, erkek bebeğin anneye güzellik verdiğini ve daha birçok güzel cümlelerle beni poh pohladıkları için  kraliçe hissi içinde geçiyor. Diğer taraftan geceleri, günün yorgunluğu nedeniyle yerimden kalkamadığım, bazen yoğun mide yanmaları yaşadığım, erkenden uykum geldiği, yattığımda nereye dönsem bilemediğim, geceleri defalarca uyandığım, siyatik ağrılarım ve bunun gibi bir çok zorlayıcı durum nedeniyle hamilelik bana bıkkınlık hissi veriyor. O yüzden bir an önce sabah olsun istiyorum. Sabah olunca yenileniyorum sanki.

Bu aralar karnımın feci şekilde gerildiğini hissediyorum. Yanında da kaşıntı eşlik ediyor tabii ki. Nemlendirici kremle bunu azaltmaya çalışıyorum ama çok faydası oluyor diyemem. Neyse ki ben hamile olmadığım zamanda kullandığım nemlendiricileri tercih ediyorum.

Yazının devamı uykusuzanneler.com‘da…

Yorum Bırak