Hamile Günlüğü Hamile Halleri

Hamilelik Günlüğü – 22. hafta

Merhaba hamile arkadaşım. Bu hafta bizim evin gündemi çocuk odasıydı. Çocukların aynı odada yatmasına daha önceden karar vermiştik ama odayı yeniden düzenlemek gerekliydi. Hem İpek’in eşyalarını koyduğumuz, hem de bizim ardiyemiz olarak kullandığımız kocaman dolabı İpek’in odasından çıkarmadan oğlanın yatağına yer açamayacağımızı anladık. Dolabı haftaya oturma odamıza taşıtacağız. İpek’e ve Kıpırcan’ a yeni bir dolap alacağız. Yeğenimin bebek yatağını kuracağız ve artık İpek’in odası değil, çocukların odası diyeceğiz oraya. Kolay alışırız umarım. ilk 3-4 ay için bizim odaya da bir beşik koyacağız ki geceleri hepimize daha az eziyet olsun. İki çocuklu hamileler siz ne düşünüyorsunuz?

Kilom daha hızlı artmaya başladı. Bu hafta 59,9 kg’yi gördüm tartıda. 5,5 ayda 6 kg almışım. İlk hamileliğimi 14 kg ile tamamlamıştım. Bu sefer daha az kilo ile tamamlamak istiyordum ama sanırım olmayacak.

Kıpırcan da lakabına uygun şekilde çok fazla hareket etmeye başladı. Bazen geceleri uykuya dalmakta zorlanıyorum. Yattığım tarafı beğenmezse basıyor tekmeyi küçük bey, diğer tarafa yatınca sakinleşiyor çok şükür.

Yazının devamı uykusuzanneler.com‘da…

Yorum Bırak