Hamile Günlüğü Hamile Halleri

Hamilelik Günlüğü – 21. hafta

21. haftaya fena bir kalça ağrısıyla girdim. Sağ kalçam sayesinde iki gün boyunca hareket etmek ızdırap haline geldi. Birkaç gün sonra kontrolüm olduğu için doktorumu arama gereği duymadım ama tedbir olarak daha fazla magnezyum içeren yiyecek yemeye başladım. Kontrole gittiğimde de tam tahmin ettiğim gibi magnezyum takviyesi verdi. Şimdi daha iyiyim.

Bu haftanın son günü detaylı ultrason randevumuz vardı. Detaylı ultrasonla bebeğin organları ve tüm oluşumlar detaylı şekilde inceleniyor. Genellikle 18-24 haftalar arasında ikinci bir doktor tarafından yapılıyor. Çünkü bu konuda eğitim almış ikinci bir gözün incelemesi tercih ediliyor. Bu tip büyük randevuların öncesinde insan biraz geriliyor doğal olarak. Kızıma hamileyken yapılan detaylı ultrasonda böbrekte bir kitle görülmüş ama kist mi, ur mu, tümör mü olduğuna dair kesin bir teşhis konulamamıştı. Doğum sonrası hiçbir sorun olmaması bizim için büyük bir hediyeydi. Bu yüzden detaylı ultrason öncesi normalden biraz daha fazla gerilmiş olabiliriz. Yaklaşık 20 dakika süren ultrason sonucunda her şeyin yolunda olduğunu öğrendik çok şükür. Yaklaşık 500 gram olmuş bebeğim. Ablası gibi olması gerekenden bir hafta önde gidiyor. Hem eşimin hem de benim ailemde bebekler 3800 kg’ nin altında doğmadığı için bu duruma şaşırmadık.

Ultrason sonucumuz da iyi olunca artık doktorumla doğum şeklini konuşma zamanının geldiğine karar verdim. Kızımda son ana kadar normal doğum istemiştim ama olamamıştı. Doktoruma bu sefer SSVD istediğimi söylediğimde bebeği ve beni riske atmayacak şekilde deneyebileceğimizi söyledi…

Yazının devamı uykusuzanneler.com‘da…

Yorum Bırak