Hamile Günlüğü Hamile Halleri

Hamilelik Günlüğü – 20. hafta

Tıbben tamamı 40 hafta kabul edilen gebelik sürecimin tam ortasındayım. Sanki bu haftadan sonra geri sayım başlayacak hissine kapıldım birden.

Ufak ufak isim arayışına girdik ama şimdilik çok yavaş ilerlediğimiz için Kıpırcan demeye devam diyoruz. İpek kendi kendine okuldaki en sevdiği arkadaşının ismi olan Emre’yi seçti. Güzel isim ama halasının oğlunun da ikinci isminin Emre olması nedeniyle bu isim listemizde yok maalesef.

Gerçekten epey kıpırdıyor artık. Ama bu durumdan hiç rahatsız değilim çünkü her şeyin yolunda gittiğinin habercisi ne de olsa. Kontrole iki hafta kaldı. Aynı zamanda detaylı ultrasonla Kıpırcan’ın organlarına bakılacak. Bir heyecanlı an daha.

Artık uyurken daha fazla zorlanıyorum. Normalde hep yüzüstü yattığım için yan yatmak çok zor geliyor bana. Bazen sırtıma yastıklar koyarak uyuyorum. Bazen de kanepede uyumak daha konforlu geliyor. Bacaklarımın arasına koyduğum yastıkla geceleri ayrılmaz bir bütünüz zaten. Yeniden yüzüstü uyuyabileceğim geceleri iple çekiyorum.

Bu hafta benim bir arkadaşım ve eşimin kuzeni doğum yaptı. Onları hastanede ziyarete gittiğimde birkaç ay sonra benzer şeyleri kendimin de yaşayacağını düşündüm. İnsan heyecanlanıyor doğal olarak.

Yazının devamı uykusuzanneler.com‘da…

Yorum Bırak