Hamile Günlüğü Hamile Halleri

Hamilelik Günlüğü – 19. hafta

Bu hafta göbeğim hızla büyüdü sanki. Daha geçen hafta kapanan montumun fermuarları bu hafta birbirine ancak uzaktan el sallıyor. Beni her gün gören komşum bile “karnın ne kadar büyümüş” dedi. Kıpırcan’ın hareketleri de arttı tabi. Yavaş yavaş içimdeki hareketi hissetmeye alışıyorum. İtiraf ediyorum ilk başta tuhaf geliyordu. Bu aralar ara sıra biraz sancım oluyor aslında. Özellikle yerimden kalkarken, hapşırdığımda, öksürdüğümde daha çok hissediyorum. Doktorum bebeğin ve doğal olarak rahmin büyümesinden kaynaklı olduğunu söyledi.

Bu hafta hafif bel ağrıları da olmaya başladı. Uzun süre ayakta kalamıyorum artık. Ağrılara iyi gelen en önemli şey hamile yogası oldu. Mutlaka tavsiye ederim. Siz yogaya gidemiyorsanız bir yoga cd’si alıp evde kendi kendinize yapabilirsiniz. Tabii ki vücudunuzu zorlamadan. Doğal doğuma da destek olacaktır bu hareket ve nefes egzersizleri.

Haftanın en büyük olayı İpek’e bir kardeşi olacağını söylememiz oldu. Nasıl mutlu oldu anlatamam. O zamandan beri peşimde pervane. Bana daha çok sarılıyor, böylece kardeşine sarılmış oluyormuş. Her yediğinden benim de yememi istiyor, kardeşi yesin diyeymiş. Ultrason fotoğrafını öğretmenlerine ve arkadaşlarına göstermek için okula götürdü. Gördüğü herkese “Benim bir erkek kardeşim olacak” diyor ilk olarak. Doğduktan sonra da bu heyecanı devam eder, kıskançlık nedir bilmez umarım. Bu arada haberi verirken videoya kaydettik. Büyüdüğünde harika bir anı olacak bence. Size de tavsiye ederim.

Yazının devamı uykusuzanneler.com‘da…

Yorum Bırak