Hamile Günlüğü

Hamilelik Günlüğü – 18. hafta

En sonunda 18. haftanın ilk gününde test sonucunu aldık. Her şey yolundaymış çok şükür. Benimle aynı dönemde test yaptıran dört gebeden birinin bebeğinde down sendromu çıkmış. Doktorum çok üzgündü. Aileye henüz söyleyememiş ve kara kara nasıl söyleyeceğini düşünüyordu. Tek teselli sağlıklı bir çocukları daha olması sanırım. Bir tüp kan nelere kadir… O kandan çıkan sonuç birini sevince boğarken bir başkasını kahredebiliyor.

Bir önceki doktor kontrolünden bu yana 600 gr almışım sadece. Şu anda 56,8 kiloyum. Ama bu aralar çenem hiç durmuyor, sürekli bir şeyler yediğim için sonraki kontrolde aradaki fark daha büyük olacak gibi görünüyor. Bebeğimin boyu-kilosu da gayet yerindeymiş çok şükür.

Bu hafta uykularıma bir haller oldu. Akşam üzeri 4 gibi birden pilim bitiyor. Gözlerimi açık tutamıyorum. 15-20 dakika uyusam yeterli oluyor. Sonra da gece 2′ye, 3′e kadar uyuyamıyorum. Hal böyle olunca sabahları yorgun oluyorum. Bu kısır döngü oldukça yorucu benim için. Bir an önce biter umarım.

Göbeğim epey büyüdüğü için yeni kıyafetler almaya başladım maalesef. Hamile kıyafeti almak kendimi kötü hissettiriyor bana. Çoğunu da beğenemiyorum zaten. Şimdilik her zaman alışveriş yaptığım markaların göğüsten aşağısı bol olan modellerini tercih ediyorum. Neyse ki sadece slimfit kıyafetler çalışmıyorlar.:)

Bu hafta hamile yogasına başladım. Nefes egzersizleri, hiçbir şey düşünmeden bebeğimle baş başa kalabildiğim dakikalar, vücudumu doğru şekilde esnetmek çok iyi geldi. Bundan sonra haftanın iki günü gitmeyi planlıyorum. Size de tavsiye ederim. Ücretli ve ücretsiz bir çok hamile yogası kursları var. İnternette kısa bir araştırmayla kendinize en yakın olanı bulabilirsiniz.

Yazının devamı uykusuzanneler.com‘da…

Yorum Bırak