Sevdiğim Ürünler

Fotoğraflarınızı Nasıl Saklıyorsunuz?

Fotoğraflarınızı nasıl saklıyorsunuz?

Ben fotoğraflara bilgisayardan değil albümden bakmayı severim. Ya siz?

lukapu-fotokitap-billur-saatci-gununkahvesi-04

 

Malum artık telefonlarımızı fotoğraf makinesi olarak kullanıyoruz. Telefon hafızası dolduğunda da ya hoşumuza gitmeyenleri siliyoruz ya da bilgisayara aktarıyoruz. Bilgisayarda düzgün bir sistem kurmuş olsam da benim için digital arşiv yeterli olmuyor. Bence fotoğrafın basılı olanı makbuldür. Ama artık eski tip albümlerle de uğraşmaktan hoşlanmıyorum. Fotoğrafları bastır, albüm al, yerleştir, sonra kızım albüme bakarken bir resmi çıkarmak istesin, albüm sayfasını yırtsın gibi durumlarla karşılaşmamak için artık fotokitapları tercih ediyorum. Yakın zamanda da fotokitap hazırlayan Lukapu ile tanıştım. Sistemi oldukça basit; üye olduktan sonra kendi kitabını oluştur butonunu tıklıyorsunuz ve çıkan yönlendirmeleri takip ederek sistemin içinde tanımlanmış boyutlardaki kitabınızı hazırlıyorsunuz. Fotoğraflarınızı yüklerken hata yaparsanız sistem sizi uyarıyor. Mesela düşük çözünürlüklü bir fotoğraf kullandıysanız ya da fotoğrafınız kesime yakınsa ilgili alanda bir uyarı işareti çıkıyor mutlaka. Böylece hata payınız azalıyor.

Ben Lukapu ile tanışmadan önce kızımın doğum günü fotoğraflarını içeren 3 farklı fotokitap hazırlamıştım. Gerçekten çok kullanışlı oluyor. Kitaplar aynı boyutta yapılınca harika bir arşiv oluşuyor ve istediğiniz zaman elinizin altında oluyor. Kızıma geçmişi gösterme için harika bir yol bence. Sırada aile fotoğraflarımızdan oluşan toplu bir albüm yapmak var. Fotoğrafları seçmeye başladım. Arşiv büyük olunca zaman alıyor bu iş. Anneannem ve annem için de yılbaşı hediyesi olarak torunların fotoğraflarından oluşan birer küçük kitap hazırlayacağım. Bayılacaklarına eminim.

Bir de 2015’te kullanmak için kendime duvar takvimlerinden yaptırmayı düşünüyorum. Bu takvimlerde her gün için gayet geniş, not alınabilecek bir kutu ayrılmış. Yani benim için duvar takvimi değil duvar ajandası olacak aslında. Mutfağımdaki yeri hazır. Çalışanlar için masa takvimi versiyonunu da düşünmüşler.

lukapu_takvim_derenden

Bu arada Lukapu’nun bir de iPhone/iPad uygulaması indirilerek hazırlanabilen kitabı var. İsmi LukaBUKA. Henüz denemedim ama telefondaki 20 fotoğrafla hızlıca fotokitap oluşturulabiliyormuş. Ben yine de bilgisayardan yüksek çözünürlüklü fotoğrafları seçmeyi tercih ederim ama devir hız devri. LukaBUKA’da aklımızın bir köşesinde dursun.

lukabuka_derenden

Lukapu bir güzellik yapmış ve yılbaşında sevdiklerine bu güzel ürünü hediye etmek isteyenlere erken sipariş kampanyası başlatmış. Detayları şöyle:

28 Kasım–8 Aralık tarihleri arasında verilen siparişlerde indirim kodu olarak “2015” yazıldığında %25 indirim yapılıyor.

Erken siparişi kaçıranlar için de 9 Aralık–21 Aralık tarihleri arasında %15 indirimli yılbaşı kampanyası düşünmüşler. İndirim kodu yine “2015”.

Kitabınızı hazırlarken iyi eğlenceler 🙂

 

Yorum Bırak