Hamile Halleri

Eksik Parça Tamamlanıyor

Kendimi bildim bileli iki çocuğum olacağını düşünmüşümdür hep. Evli değilken bile. Eşimin de aynı fikirde olması büyük şanstı. İkimiz de kardeş şart diyorduk yani.

Çok şükür tam istediğimiz zamanda İpek hayatımıza girdi. İpek’e hamileyken takibimi yapan doktor “büyük ihtimalle erkek” demişti. Eşim de ben de sağlıklı olduğu için şükretmiş yine de kız olmadığı için biraz burulmuştuk. Sonraki muayenede doktor kız olduğunu söylediğinde ne kadar sevinmiştik anlatamam.

Bir süredir hayatımıza küçük bir erkeğin girmesini istiyorduk. Böylece ailemiz tamamlanmış olacaktı. Allah’a çok şükür onu da verdi bize. Şimdi tek dileğimiz sağlıkla gelmesi, ablasıyla birlikte sağlıklı uzun bir ömrü olması. 16 haftadır içimde küçük bir mucize daha büyüyor. Her gün başka bir organı gelişiyor. O büyüdükçe ben de ikinci kez anne olmaya hazırlanıyorum. Aslında bunu hep istediğim için hazır olduğumu sanıyordum ama o kadar da hazır olamıyormuş meğer insan. Ara sıra bir korku kaplıyor içimi. İlk aylarda daha çoktu, giderek azalmaya başladı. Sanırım biraz da bu yüzden dokuz ay sürüyor hamilelik. Sadece bebeğin bedeni değil, annenin beyni de hazırlanıyor. İpek artık kendi işini yapabilir hale gelmiş, kocaman bir kız olmuşken, aynı şeyleri sil baştan yaşamak (uykusuz geceler, ağlamalar, emzirme yaraları, yapışık bebek durumları… ilk aklıma gelenler) bir taraftan korku, bir taraftan da heyecan veriyor bana. Biliyorum doğduğunda bunları düşünmeyeceğim ama şimdi aklımdan geçiyor işte.

Sonra düşünüyorum, büyük ihtimalle bu durumu son kez yaşayacağım. Son kez dünyaya yeni bir canın gelmesine aracılık edeceğim. Bunun tadını çıkarmalı sonuna kadar. O yüzden yaşadıklarıma daha olumlu bakmaya başladım. Hayatın bana getirdiği sevimsiz durumların da bir hayrı var illaki. Böylece daha sakin olabiliyorum.

Bu blogu İpek doğduktan 4 ay kadar sonra açtığım için İpek’e hamilelik zamanlarımı yazmamıştım. Şimdi hamilelik başlığı altında hem İpek’e hamileyken yaşadıklarımı hem de yeni hamileliğimi anlatacağım. Ayrıca hamilelik günlüğü yazılarım da çok yakında Uykusuz Anneler‘de olacak.

Allah her isteyene, istediği zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. Bize de içimde büyüyen küçük adamı sağlıkla kucağımıza almamızı…

5 yorum

Yorum Bırak