Hayatın İçinden

5-6 Ekim’de gidecek yer arayan annelere duyurulur!

Yarın ve öbürgün faydalı aktivitelere katılmak isteyen annelere aşağıda 3 önerim var:

emzirmeAfisebebek anne sütünün önemini paylaşmak için sizi Trump AVM’ye bekliyor!

Bilindiği üzere bu hafta Emzirme Haftası… Geçtiğimiz günler boyunca emzirme ve anne sütü hakkında milyon tane paylaşım yapıldı, blog yazısı yazıldı, etkinlikler organize edildi, TV programları hazırlandı. Anne sütüyle ilgili etkinliklerden biri de yarın ebebek tarafından düzenleniyor.

 

Yarın (5 Ekim Cumartesi) Trump AVM’de A’dan Z’ye anne sütü ve emzirme hakkında tüm detayların paylaşılacağı etkinlik 13.30-15.00 saatleri arasında gerçekleşecek. ebebek’ten Bebek Dergisi Yayın Yönetmeni Hande Yuvakuran’ın açılış konuşmasıyla başlayacak. Ardından Beslenme Uzmanı Eftal Geçgil ‘Anne Sütünün Önem ve Faydaları’ ile ‘Emziren Annenin Beslenme İçeriği’ konulu bir konuşma yapacak. Emzirme Danışmanı Esra Ertuğrul’un ‘Bebek Nasıl Emzirilir?’ başlıklı konuşmasından sonra da, ‘Blogcuanne’ bloguyla tanınan Elif Doğan da emziren bir annenin deneyimlerini paylaşacak.

 

İlk Yıllarda Çocuk Beslenmesi

20130930_iyh-Beslenme_egitim_icerikÇocuklarımızın ilk yılları hayatlarındaki çok önemli bir dönemi kapsıyor. İlk yıllar zihinsel ve bedensel gelişimlerinde önemli rol oynuyor. anneysen.com ekibi bu noktadan yola çıkarak SMA’nın katkılarıyla hayata geçirdiği “İlk Yılların Hikayesi” kampanyası kapsamında tüm anneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları/Çocuk Gastroenteroloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz ile “İlk Yıllarda Çocuk Beslenmesi Eğitimi”ne bekliyor.

Anneler bu eğitimde katı gıdaya geçiş, iştahsız çocuk, beslenme ile ilgili her türlü sorularına cevap bulabilirler. Kontenjan sınırlı olup, annelerin kayıt için isim, soyisim, anneysen.com üye ismi, telefon numarası ve çocuk yaşı bilgilerini egitim@anneysen.com‘a göndermeleri gerekiyor.

Tarih: 6 Ekim, Pazar – 10.30-13.30

Mekan: Ritz Carlton Otel – İstanbul

 

Meme Kanserine Karşı Savaşa Destek İçin Pembe Festival! 

Meme kanserine karşı başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunu bilinçlendirmek için 1996 yılından bu yana çalışmalar yürüten Avon Türkiye, sağlık alanında Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden birine imza atıyor. Proje kapsamında bugüne kadar dünya çapında 780 milyon USD’lik fon toplandı. Son 7 yıldır Türkiye’nin her yerinden binlerce kadının katıldığı ve İstanbul sokaklarının pembeye boyandığı ‘Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşü’nün yerine bu yıl kadınlar için dev bir festival hazırladı. 6 Ekim Pazar günü, Küçük Çiftlik Park’ta ücretsiz olarak düzenlenecek “Avon Pembe Festival”e katılarak, birbirinden keyifli aktiviteler ve Hadise konseriyle eğlenceli bir pazar günü geçirirken, meme kanseri ile savaşa katkı sağlayabilirsiniz. Bu ücretsiz festivale katılan herkes adına Avon,  Meme Kanseri ile mücadele, erken teşhis ve bilinçlendirme projelerine bağış yapacak.

 

Avon Meme Kanseri ile Mücadele Ürünlerinin satışından elde ettiği fonla meme sağlığı için projeler geliştiriyor. Bu fonlarla bugüne kadar Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, SSK Okmeydanı Hastanesi, Paşabahçe Devlet Hastanesi, Bursa Çekirge Devlet Hastanesi ve Çapa Tıp Fakültesi, Mardin Nusaybin Devlet Hastanesi, İnebolu Devlet Hastanesi ve Karabük Devlet Hastanesi’ne mamografi cihazı bağışında bulundu. Ayrıca 23 ilde ücretsiz mamografi taramaları gerçekleştirdi.

 

Sizin desteğinizle daha kalabalık, daha güçlü daha pembe bir festival olacak!

Ben üç etkinliğe de katılacağım. Gelenlerle karşılaşırız inşallah. Keyifli bir haftasonu dilerim 🙂

1273671_518289048252500_408308541_o

 

Yorum Bırak